Zaloguj się |  Zarejestruj się |  FAQ | Szukaj | 

| Obecny czas: Śro Sie 27, 2014 4:52 pm

REKLAMA

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Burza nad Kłodzkiem
PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 10:09 pm 

Miejscowość: Kłodzko
Godz. 22.03 - nawrót burzy szalejącej nad kotliną.
Załączam link na stronę, na której można sprawdzić stan min. Nysy Kłodzkiej w Kłodzku przy Moście XX lecia.
http://www.lsop.powiat.klodzko.pl/index ... -500926277
O godzinie 21,45 do stanu alarmowego brakowało 3cm. W ciągu godziny stan wody podniósł się o 1metr.
Zaraz dorzucę kilka fotek z ul. Matejki i ul. Śląskiej, ta jest zablokowana i nie ma przejazdu na Wrocław w tym miejscu.

Temat postu:
PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 11:02 pm 

Tak wyglądał placyk "pod lipą" na rynku:
Image
ul. Matejki:
Image
Widok na ul. Z. Stryjeńskiej:
Image
Ul. Śląska:
Image
Mostek pod strumieniem płynącym z Wojciechowic:
Image
Strumyk płynący z Wojciechowic:
Image
Widok w kierunku ZETKAMY:
Image

Robiąc zdjęcia spotkałem jednego chłopaka, który mieszka w okolicach ZETKAM-y, pokazał mi fotkę, na której widać było zalany zakład oraz sklep z armaturą sanitarną.
Obiecał, że "wrzuci je" na forum.

Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 27, 2009 11:08 am 

Kilka migawek z dnia 27.06.2009:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 27, 2009 1:21 pm 

Materiał z internetu + kilkadziesiąt sekund filmu z ul. Śląskiej przy ZETKAM-ie.
http://www.tvn24.pl/12690,1607073,0,1,k ... omosc.html

Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 27, 2009 2:12 pm 
Awatar użytkownika

Dorzucam jeszcze kilka swoich zdjęć :)

zdjęcie 1
Image

zdjęcie 2
Image

zdjęcie 3
Image

zdjęcie 4
Image

zdjęcie 5
Image

zdjęcie 6
Image

zdjęcie 7
Image

zdjęcie 8
Image

zdjęcie 9
Image

Temat postu:
PostWysłany: Sob Cze 27, 2009 5:46 pm 

Kolejny materiał filmowy z Kłodzka i okolic.
http://tvklodzko.pl/?
Dziury na ul. Kościuszki zostały załatane około godz. 10,00 - widziałem uwijających się tam dzisiaj drogowców.

Temat postu:
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 11:43 am 

Witam.
Dzisiaj wysłałem do Burmistrza Miasta Kłodzka, propozycję o zorganizowanie akcji pomocy poszkodowanym przez powódź w dniach: 26.06.2009 - 27.06.2009.
Może więcej osób wyśle podobne listy do włodarzy Kłodzka?
Być może nasz wspólny głos pomoże zorganizować taką akcję?

Do
Burmistrza Miasta Kłodzka
pana Bogusława Szpytmy

Szanowny Panie Burmistrzu

W związku z ostatnimi tak trudnymi dla naszego regionu wydarzeniami w dniach: 26.06.2009 - 27.06.2009, tj. katastrofalną powodzią, która nawiedziła nasz rejon. Mam prośbę:
czy nie można by było zorganizować kilku akcji charytatywnych w postaci kwest, czy też aukcji na rzecz najbardziej poszkodowanych przez powódź?
W nadchodzących miesiącach szykuje się mnóstwo imprez kulturalnych na terenie Kłodzka i okolic. Jestem przekonany, że koszty poniesione na zorganizowanie takiej akcji będą znikome.
Wystarczy tylko dołączyć je do planowanych "imprez".
Już w dniach 10.07-12.07.2009 odbędzie się "Zlot użytkowników portali opuszczone.com i bunkrowiec.com.pl". Tym razem gospodarzem zlotu będzie Twierdza Kłodzko.
Przy okazji można by było dołączyć wymienione prze zemnie akcje.
Patronem wszystkich akcji był by np.: Urząd Miasta Kłodzka.
Ewentualne środki finansowe można by przeznaczyć np. na komplet lub kilka kompletów mebli, które by przydzielono najbardziej poszkodowanym mieszkańcom wsi: Jaszkowa Dolna, Jaszkowa Górna, Wojciechowic lub innych wsi naszej gminy.

Doskonale pamiętam powódź z 07.07.1997, która dotknęła Polskę. Sam nie zostałem wtedy, jak również teraz poszkodowany przez te kataklizmy. Ale doskonale pamiętam sytuację moich znajomych, którzy oprócz dokumentów osobistych stracili wszystko. Mieszkali oni na ul. Matejki w Kłodzku (zaraz przy Concordii). Wtedy byłem u nich i pomagałem im usunąć zniszczony dobytek ze zniszczonego mieszkania. Wiem, że taka pomoc jest dla nich ważna.

Na pewno mieszkańcy Kłodzka oraz turyści, którzy będą u nas przyłączą się do tego przedsięwzięcia. Wiem po sobie, że nie wszyscy ufają niektórym organizacjom, które obecnie podjęły się zbierania datków na pomoc dla powodzian. Natomiast taka spontaniczna akcja zorganizowana w naszym mieście na pewno się uda. Będzie symbolicznym gestem mieszkańców Kłodzka, okolicznych miejscowości i turystów na rzecz potrzebujących i tak dotkliwie doświadczonych przez los.

Powyższy apel umieszczę również na Forum: www.dawneklodzko.pl

Z poważaniem: Zaleski Dariusz

Temat postu:
PostWysłany: Śro Lip 01, 2009 2:04 pm 

Podaję nr konta, na które zbierane są pieniądze na rzecz powodzian:
"Pomoc dla powodzian miasta Kłodzka". Instytucje i osoby prywatne, które chcą pomóc, mogą dokonywać wpłat do Powiatowego Banku Spółdzielczego w Strzelinie o/Kłodzko nr konta 31 9588 0004 7100 1010 2000 0190

Informacja o tej pomocy znajduje się na stronie:
http://www.klodzko.pl/index.php?option= ... 7&Itemid=1

Temat postu:
PostWysłany: Czw Lip 09, 2009 11:14 am 

Dzisiaj otrzymałem wiadomośc z Urzędu Miasta Kłodzka, którą załączam do tego tematu:

Witam,

W odpowiedzi na przedstawione przez Pana propozycje pomocy dla powodzian z naszego regionu uprzejmie informuję, że w dniach 10-12 lipca 2009 r. na Twierdzy w Kłodzku odbędzie się impreza pn. „Artystyczna Twierdza”, w ramach której przewidzieliśmy zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych przez powódź.

Również w dn. 1 sierpnia 2009 r. na terenie stadionu w Kłodzku w trakcie imprezy „Plaża w mieście” prowadzona będzie kwesta charytatywna dla powodzian. Szczegółowe informacje o powyższych imprezach pojawiają się na naszej stronie internetowej www.klodzko.pl, na której także znajduje się nr konta do wpłat na rzecz powodzian.

W imieniu burmistrza Kłodzka bardzo dziękuję za zainteresowanie się losem ludzi cierpiących z powodu kataklizmu. Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać jak najwięcej darów, a będzie tak z pewnością, skoro żyją wśród nas osoby takie jak Pan, które tak szybko reagują na każdą krzywdę naszych sąsiadów.

Łączę wyrazy szacunku

Karolina Żurek

Urząd Miasta Kłodzka

Osobiście w miarę swoich możliwości postaram się pomóc poszkodowanym przez powódź.

Temat postu:
PostWysłany: Pią Lip 10, 2009 9:47 am 
Awatar użytkownika

Bardzo dobra inicjatywa Panie Dariuszu! Przy okazji dziękuję za informacje i zdjęcia z Kłodzka co dla Kłodzczanina mieszkającego na co dzień już we Wrocławiu jest bardzo cenne i ciekawe.
Pozdrawiam!

Temat postu: System ostrzegania?
PostWysłany: Wto Lip 28, 2009 7:04 am 

Po ostatnim kolejnym zaskoczeniu atakiem sił przyrody, mam dziwne wrażenie, ze coś jest nie w porządku z naszym systemem ostrzegania. Pojawiają sie też takie opinie i w mediach. W ubiegłym tygodniu ośmieliłem się wysłać mail do rozgłośni PRW:
System ostrzegania?
Podobno byliście ostrzegani wczoraj (23 lipca) przez IMiGW o nadchodzącym gwałtownym froncie burzowym. Słuchając radia po południu i wczesnym wieczorem była absolutna cisza na ten temat (na antenie PRW).
Osobiście, już od godz. 14-tej wiedziałem, że nadciąga coś niezwykłego od Zachodu.
Na mapie czeskiego radaru meteorologicznego wyraźnie widoczny był niezwykły układ burzowy związany z przesuwającym się szybko na wschód frontem burzowym. Front ten miał kształt pionowej „kosy na sztorc” rozciągającej się od Austrii po Ziemię Lubuską (z chwilą dotarcia do granic Polski).
Jako zupełny laik (amator) byłem przekonany, że nastąpi najgorsze; niestety, nie wiedziałem tylko w którym miejscu. Mimo to ostrzegłem sąsiadów i rodzinę.
Ziemia Kłodzka została potraktowana „ulgowo” ale przechodząca nawałnica zupełnie przypominała filmy o tornadach.
Proponuję, aby dyżurny dziennikarz w PRW (niezależnie od tych wszystkich Centrów Kryzysowych) czasem spoglądał na:

http://www.chmi.cz/meteo/rad/eindex.html

i ewentualnie dzwonił do IMiGW o komentarz do zbliżających się nad rejon dolnośląski dziwnych chmur z dużym ładunkiem burzowym (kolor czerwonybrunatny).
W załączeniu zrzut ekranu z dzisiejszego ranka: zupełna sielanka a w radiu pełno komunikatów o zniszczeniach i tragediach wczorajszego wieczora...
Pozdrawiam,
Stanisław C. z Kłodzka, 24 lipca 2009r

Ktoś zapyta: dlaczego do Polskiego Radia?
Sam nie wiem, niestety! Sprawdzałem w Urzędzie Miasta, Powiatu i nigdzie nie ma adresu (nawet telefonu) do jakiegoś Centrum odpowiedzialnego za ostrzeganie ludności o kataklizmach. Przez moment miałem nadzieję, że jest to Centrum Kryzysowe, ale tam zajmują się nieszczęściami rodzinnymi i przemocą...
Przesadzam? Nie sądzę; jestem tylko przekonany, że brak wyobraźni i przewidywania jest w naszej machinie administracyjnej " porażający" :evil:
Dopisane w dniu 20 sierpnia 2009r:
Po upływie 4 tygodni od opisanych wyżej wydarzeń, mój pesymizm wcale nie zmalał; wręcz przeciwnie!
Proszę zapoznać się z Oświadczeniem IMiGW zamieszczonym na stronie głównej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej („Komunikat w sprawie ostrzeżeń...” z linkiem do pobrania):
http://www.imgw.pl/index.php
Okazuje się, że stworzono „system” całkowitej niemocy i braku ośrodka decyzyjnego. Wniosek: ratujmy się sami, spoglądajmy w niebo, a kto ma Internet niech przynajmniej raz dziennie zajrzy na mapę radarową. W moim przypadku stosuję tę metodę od kilku lat z prozaicznej przyczyny: na końcu kabla antenowego mam dosyć cenne urządzenie...

Temat postu:
PostWysłany: Sob Sie 22, 2009 6:18 pm 

Witam. Otrzymałem kilka fotek z pamiętnej burzy w Kłodzku, które otrzymałem od Jacka Dolaty. Przedstawiają one sytuację na ul. Śląskiej podczas wystąpienia z brzegów przepływającego na tej ulicy potoku z Wojciechowic.
Umieszczam je na jego prośbę na naszym forum:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości