Zaloguj się |  Zarejestruj się |  FAQ | Szukaj | 

| Obecny czas: Śro Wrz 03, 2014 8:55 am

REKLAMA

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nielegalne wysypisko śmieci - pilnie proszę o pomoc!
PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 9:22 pm 

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem portalu i nie mam pewności czy to odpowiednie miejsce na taką prośbę, ale sprawa jest dla mnie bardzo ważna.

Mieszkam przy ulicy Tetmajera w Kłodzku. Od dłuższego czasu mamy problem śmieci wyrzucanych bezpośrednio na skarpę, która tworzy naturalny brzeg dla małego strumyka Jaszkówki oraz dla samej Nysy Kłodzkiej (skarpa ciągnie się od ogródków ulicy Orkana, Tetmajera oraz ulicy Jasnej). Przespacerowałem się tamtędy w zeszłym tygodniu. Widok był naprawdę przygnębiający. Nie chodzi tylko o odpady z ogródków i działek, które zlokalizowane są za ulicą Tetmajera i Jasną). Są tam odpady po remontach w mieszkaniach, stare meble, plastikowe worki ze śmieciami - wszystko wysypywane dosłownie za posesję w dół skarpy.

Pytanie jest następujące. Gdzie można zgłosić taki problem? Wiem, że niektórzy sąsiedzi dzwonili po Straż Miejską, która nawet przyjechała zobaczyć wysypisko. Niestety nic z tym nie zrobili. Jak zorganizować akcję, która sprawi, że władze miasta się tym zainteresują i chociaż postawią odpowiednie znaki z zakazem? Problem dewastacji okolicznej przyrody dodatkowo spotęgowała wycinka pięknych drzew przy tejże skarpie. Ludzie posadzili je po to aby wzmacniały skarpę przed osuwaniem się oraz chroniły od hałasu przejeżdżającego pociągu.

W tym roku ma ponownie ruszyć połączenie kolejowe z Kłodzka do Kudowy Zdroju. Prawdziwy obraz dewastacji widać właśnie w całej okazałości z torów. I jest to naprawdę zawstydzający i zasmucający widok.

Bardzo proszę o radę.

z poważaniem
Paweł

Temat postu: Re: Nielegalne wysypisko śmieci - pilnie proszę o pomoc!
PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 5:46 pm 

Miejscowość: Kłodzko
Proponuję powiadomić media:
Telewizję Kłodzką, załączam link:
http://www.tvklodzka.pl/site/kontakt/n/1.html

Jest tam: adres, nr telefonu oraz możliwość kontaktu online.

A tutaj jest link na stronę zawierającą adresy redakcji prasowych:
http://katalog.klodzko.net.pl/index.php ... side=prasa

Oni powinni zareagować. Wiem, że istnieje możliwość powiadomienia TVN-24 oraz TV Wrocław poprzez Telewizję Kłodzką.
A wtedy może służby odpowiedzialne za porządek w naszym mieście odpowiednio zareagują.

PostWysłany: Pią Kwi 13, 2012 11:02 pm 

Witam

Dziękuję za szybką odpowiedź! Wydaje mi się, że to dobry pomysł skoro nawet Straż Miejska nie potrafiła niczego załatwić.

Dziękuję i pozdrawiam

Paweł

PostWysłany: Sob Maj 05, 2012 10:24 am 
Administrator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kłodzko
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję - umknął mi gdzieś ten wątek. Paweł - zadzwoń do mnie, spróbujemy sprawę ruszyć. Mój numer: 691898953.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość